ADATMENTÉS - ADATTÁROLÁS - adatSZÉF

ADATMENTÉS, ADATTÁROLÁS – a LEGFONTOSABB az informatikában!
Ha az adatok mentése és tárolása jól megoldott, akkor olyan igazán nagy baj nem tud történni…

Ha nincs ADATMENTÉS

 Minden, amivel a számítógépen, telefonon, digitális készüléken dolgozunk adat.
Természetes, hogy ha ma megcsináltam valamit, ahhoz holnap is hozzáférek, ha ma nem lettem kész, holnap folytatom…
A mai feladatom megoldásához nagy segítség lenne, ha elő tudnám venni amikor kb 5 éve nagyon hasonló problémát oldottam meg…
Szeretném 10 év múlva is megnézni a családi fotókat, vagy megnézni egy régi szerződést…
Természetesnek vesszük, hogy mindig hozzáférünk minden adatunkhoz…
DE NEM BIZTOS, hogy ez mindig megvalósul…
Megsérülhet bármikor, akár előjel nélkül az adattárolóm, elveszíthetem, vagy ellophatják a laptopom, elemi kár tesz tönkre mindent…
… hogy ne fokozzam, hogy mennyi nem várt, szerencsétlen esemény történhet, ami lehetetlenné teszi, hogy ott folytassam a munkát, ahol tegnap abbahagytam, vagy hogyan tűnhet el, semmisülhet meg annak az emléke, ami megismételhetetlen…
Nem is említve a rossz szándékú adatmegsemmisítést, a soha látni nem kívánt zsarolóvírusok által, amikor minden adatom ami hozzáférhető, pillanatok alatt egy titkosított, általában nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem visszaállítható digitális hulladékká válik…

ADATMENTÉS

Azért, hogy egy senki által nem várt és nem tervezett esemény esetleges bekövetkezésekor se a nulláról kelljen mindent felépíteni, amit egyáltalán lehet LÉTFONTOSSÁGÚ AZ ADATMENTÉS.

Az adatmentés TERVEZETTEN kell történjen

Át kell gondolni, meg kell tervezni mit akarok menteni, milyen rendszeresen kell menteni, hova történik a mentés.
Nyilván nem kell mindent menteni, nem kell mindent minden nap menteni de van amiből mindent kell menteni, naponta, vagy akár gyakrabban, vagy azonnal kell mindenről másolat…
Természetesen mindez történjen meg automatikusan, csak arról legyen jelzésem, ha a mentés nem valósult meg valami miatt.
Természetesen minden mentési feladatra van megoldásunk, ki tudjuk Önnek alakítani azt a környezetet és megoldást, aminek révén fontos adatai elérhetőek „bármi” is történjen.

Az adatmentés HELYE

Minél több mentésem van, minél több helyen, annál biztosabb a helyreállíthatóság.
Ajánlatos, hogy legyen helyi mentésem (akár egy adott számítógépen belül is), legyen mentésem egy másik helyi eszközre, DE nagyon fontos, hogy legyen mentésem egy az adott helytől teljesen független helyen is, lehetőleg úgy, hogy ezzel a hellyel csak a mentés idejére van kapcsolata a rendszernek.
Ha van mentésem egy teljesen független helyen is, akkor jelentősen csökkentettem, minimalizáltam a bármilyen okból bekövetkező adatvesztésből eredő sebezhetőséget, problémát.

Az adatmentés az első és legfontosabb lépés az adatbiztonság felé, de a mentett adatokat tárolni is kell, úgy, hogy ne történhessen meg az a rémálom, ami miatt az adatmentést is ki kell alakítani, azaz ne veszhessenek el, ne semmisüljenek meg a mentett adatok.

ADATTÁROLÁS

 Adataink reprodukálhatósága szempontjából ugyanolyan fontos elem az adattárolás, mint az, hogy legyen adatmentés.
A mentett adataink megfelelő tárolásáról is gondoskodni kell. Azonosak a szempontok, mint az adatmentésnél, ne lehessen ellopni, illetéktelen ne férhessen hozzá, tartósan, hosszú távon legyen megoldva a tárolás, hozzáférhetően, úgy, hogy ha szükséges, helyreállítható legyen a kívánt adatom.

adatSZÉF

Tudunk olyan  megoldást biztosítani, kialakítani, mely esetében a mentett adatok egy független helyen kerülnek tárolásra, oly módon, hogy csak a mentés idejére van fizikai kapcsolat az Ön rendszere és a mentési hely között. Ennek révén illetéktelenek elől ismeretlen és elzárt helyen vannak fontos adatai, melyeket a zsarolóvírus programok sem tudnak elérni, titkosítani.


Számos adatmentő és adattároló megoldás van, melyek megfelelő kiválasztásával és ötvözésével „biztos” megoldást lehet kialakítani.
Ötvözni lehet a helyi, a táv és a felhős adattárolást, adatmentést.

Mind az adatmentés, mind az adattárolás területén tudunk megfelelő megoldást kialakítani, megvalósítani!
Ahol rendszergazdaként tevékenykedünk folyamatosan ellenőrizzük, aktualizáljuk az adatmentéseket, ellenőrizzük a tárolt adatokat, az adattárolók technikai állapotát felügyeljük.